Firma Gulajski posiada specjalistów od poliwęglanu, klap dymowych, świetlików i zadaszeń. Firma Gulajski istnieje na rynku polskim od 2003 roku. Nasi inżynierowie posiadają blisko 20-letnie doświadczenie w pracy na lokalnym rynku.

Od blisko 20 lat oferujemy rozwiązania przeciwpożarowe oraz oświetlania światłem naturalnym. Posiadając 4 krajowe punkty pracy (Gliwice, Wrocław, Warszawa, Gdańsk) możemy dostarczać rozwiązania na terenie całego kraju.

Firma Gulajski pod względem klap dymowych wyróżnia się szeregiem elementów:

  • Mamy blisko 20-letnie doświadczenie
  • Braliśmy udział w ponad 1500 projektach krajowych
  • W pełni angażujemy się w projekt i ruszamy w teren, aby móc zrozumieć pracę i zaproponować optymalne rozwiązanie
  • Używamy wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i pasują do architektury miejsca
  • Klapy dymowe Gulajski dostarczane są najszybciej na rynku polskim
  • Oferujemy instalację lub wsparcie przy instalacji
  • Spełniamy europejskie standardy i wszystkie wymagania zgodne z przepisami UE
  • Posiadamy konkurencyjne ceny i przez pryzmat zgromadzonego doświadczenia jesteśmy w stanie zoptymalizować oferowane rozwiązanie tak, aby mieściło się w budżecie
  • 4 krajowe punkty pracy są gwarancją, że zawsze masz w pobliżu specjalistę, który może podróżować w terenie, aby zrozumieć pracę lub zaoferować wsparcie
klapa dymowa Gulajski
klapa dymowa Gulajski

Klapy dymowe – bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Klapy dymowe to urządzenia pełniące rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pożarowego budynków .
Bezpieczeństwo pożarowe budynku , z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej , odnosi się do jego zdolności do niegenerowania zdarzeń krytycznych lub katastroficznych. Systemy techniczne zapewniające bezpieczeństwo na wypadek pożaru (w tym klapy dymowe oraz wyłazy dachowe) mają za zadanie ograniczać prawdopodobieństwo wystąpienia ofiar oraz zniszczenia mienia lub środowiska.

Celem tych rozwiązań jest zapobieganie pożarom i ochrona przeciwpożarowa. Wyrób klapowy pełni bardzo ważną rolę w obszarze ochrony na wypadek pożaru.

Nowe przepisy dają absolutny priorytet ratowaniu życia przed ratowaniem mienia w przypadku pożaru . Przedstawione w tym dziale rozwiązania Gulajski są zgodne z europejską normą EN 12101-2 .

Klapy dymowe – informacje ogólne
Ich rola i znaczenie w bezpieczeństwie pożarowym

Klapy dymowe – system oddymiania i redukcji ciepła z pomieszczenia, zintegrowany ze ścianką działową (tu uwzględniamy strop, dach) oddzielającą wnętrze budynku od zewnątrz. Regulacja wymaga istnienia kąta otwarcia urządzenia większego lub równego 30 stopni.

Klapy dymowe to bardzo skuteczne rozwiązanie przeciwpożarowe . Pełnią podwójną rolę, zapewniając bezpieczeństwo obsługi i ochronę budynku w przypadku pożaru .

Ochrona ludzi poprzez działanie systemu klap dymowych

Dzięki automatycznemu otwieraniu klap dymowych , gorące gazy i dym są szybko odprowadzane, drogi ewakuacyjne pozostają widoczne, chroniąc w ten sposób osoby przebywające na danym terenie . Zapewnia to dopływ tlenu i eliminację toksycznych gazów. W większości przypadków pożaru większość ofiar jest spowodowana brakiem tlenu, a nie kontaktem z ogniem lub gorącymi gazami.

Ochrona budynku poprzez działanie systemu klap dymowych

Ochrona budynku następuje poprzez odprowadzenie ciepła, zapobiegając fazie przeskoku (moment, w którym wszystkie palne materiały w pomieszczeniu nagle się zapalają i gdy osiągane są bardzo wysokie temperatury rzędu 1000-2000°C). Zachowanie widoczności w budynku pozwoli ekipom strażackim na łatwą interwencję w celu ugaszenia pożaru.

wyłazy dachowe dla kominiarzy
wyłazy dachowe dla kominiarzy

Klapy dymowe, najlepsze rozwiązanie zapewniające ochronę przed dymem, wentylację i dostęp do dachów budynków przemysłowych. Ze względu na niskie koszty instalacji i utrzymania, wysoką wytrzymałość oraz rozwiązanie 3 problemów ( zadymienie, wentylacja, dostęp do dachu ), są zalecane w większości projektów przemysłowych .

Oferowane przez nas włazy dachowe są zgodne z normą europejską EN 12101-2 , posiadają aprobatę UE, instytucję odpowiedzialną za zatwierdzanie i autoryzację w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i ochrony ludności.

Zadzwoń! Zapytaj!