Jednym z głównych czynników wywołujących pożar w Polsce są toksyczne substancje gazowe i żrące dymy wydzielające się podczas spalania materiałów budowlanych i wykończeniowych, mebli, elementów wystroju, tworzyw sztucznych, magazynowanych materiałów. Dym rozprzestrzenia się po budynku znacznie szybciej niż płomień – przenika do wszystkich pomieszczeń przez wewnętrzne kanały inżynieryjne i kopalnie, rury wentylacyjne i kanały klimatyzacyjne. Aby zapewnić maksymalną ochronę mieszkańców i personelu, terminowe usuwanie toksycznego dymu z wnętrz, środki ewakuacji w budynkach, zainstalowany jest specjalny system usuwania dymu. Instalacja i serwis wymagają użycia specjalnego sprzętu, narzędzi i materiałów eksploatacyjnych, wykwalifikowanego personelu technicznego oraz licencji wykonawcy.

Montaż systemów oddymiania – co wchodzi w skład zestawu prac?

Wykonawcy i organizacje, które świadczą swoim klientom usługi instalacji i podłączenia dymu, wykonują następujący zestaw prac:

♦ instalacja zaworów przeciwpożarowych;

montaż wentylatorów;

♦ montaż wewnątrz budynków i konstrukcji sieci głównych oraz ognioodpornych skrzynek ogniowych;

♦ zamontowanie na dachu świateł przeciwlotniczych w celu usunięcia dymu i toksycznych gazów.

W przypadku pożaru lub dymu automatyka przeciwpożarowa otwiera klapy i włazy, uruchamia wentylatory dachowe, aby siłą usunąć dym i ciepło z budynku. Prawidłowe działanie systemu oddymiania daje ludziom dodatkowy czas na bezpieczną ewakuację z płonącego budynku.

Przegląd techniczny systemu oddymiania klatki schodowej

Po zaprojektowaniu i zainstalowaniu system wymaga regularnej konserwacji, bieżących i pilnych napraw, wymiany uszkodzonych jednostek i zespołów. Serwis powinien być wykonywany przez licencjonowaną firmę lub organizację, która zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych techników. Podczas konserwacji specjaliści przeprowadzają diagnostykę wizualną, inspekcję systemu oddymiania, inspekcję sprzętu i komunikacji.

Montaż systemów oddymiania wiąże się z przeprowadzeniem szeregu prac budowlano / remontowych. Po takich pracach warto do sprzątania wynająć profesjonalną firmę sprzątającą po remoncie. My ze swojej strony polecamy Warszawską firmę Pana Kamila: https://www.wysprzatane24.pl/sprzatanie-po-remoncie/ . Fachowe sprzątanie po remoncie tylko z Panem Kamilem 😉 Sprząta po pracach budowlanych mieszkania, domy, biura, sklepy itp.

Częstotliwość konserwacji jest określona w przepisach bezpieczeństwa przeciwpożarowego – co najmniej raz w roku i zawsze po naprawie lub natychmiast po zainstalowaniu systemu przeciwdymowego na miejscu. Po kontroli sporządzany jest raport z badań, który wskazuje wszystkie parametry techniczne działania sprzętu. W większości przypadków serwis zapewnia wykonawca, który zaprojektował, zainstalował i uruchomił sprzęt.

Jak zamówić system oddymiania i ile kosztują takie prace?

Aby świadczyć usługi projektowe, instalacyjne i serwisowe automatycznego systemu oddymiania, wykonawca musi posiadać specjalną licencję , personel oraz doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Przed zamówieniem instalacji ochrony na obiekcie Klient musi otrzymać wszystkie zezwolenia i licencje, potwierdzenie dostępności niezbędnego sprzętu, komponentów i materiałów eksploatacyjnych, portfolio pomyślnie wykonanych prac.

Możesz wybrać wykonawcę montażu wentylatorów oddymiających , korzystając z aktualnej bazy danych na naszej stronie internetowej – baza zawiera sprawdzone firmy, które posiadają licencję i odpowiednie doświadczenie. Koszt ich usług kalkulowany jest indywidualnie dla każdego obiektu – skontaktuj się z wybraną firmą telefonicznie, podaną na stronie i uzyskaj bezpłatną konsultację we wszystkich kwestiach technicznych i finansowych.

Zadzwoń! Zapytaj!