Zaznacz stronę

DŁUGIE KOPARKI – JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWE?

Koparki długodystansowe są zwykle używane do prac wykopowych na dłuższych dystansach, takich jak dotarcie do wszystkich trudno dostępnych obszarów i maksymalizacja produkcji. Zewnętrznie jest to koparka jednołopadłowa, ale konstrukcja koparek długodystansowych może wytrzymać większe obciążenia, co skutkuje większą siłą kopania i udźwigiem. Technika ta umożliwia prowadzenie prac wykopowych o większym stopniu skomplikowania na większej głębokości, czyli wykopanie większych ilości ziemi i przemieszczenie jej na większą odległość niż zwykła koparka gąsienicowa lub kołowa. Dzięki temu osiągi tego typu koparek są kilkakrotnie wyższe niż krótszego, konwencjonalnego wysięgnika.
Możliwości tych koparek pozwalają na prowadzenie prac w odległych i trudno dostępnych miejscach. Maszyna poradzi sobie z zadaniami, które przekraczają możliwości innego sprzętu specjalnego. Jednak wydajność można osiągnąć tylko przy odpowiednim doświadczeniu operatora.

Wynajem sprzętu budowlanego

 • koparko ładowarka
 • operator koparki
 • wynajem kruszarki
 • operatora koparki
 • wynajem koparki
 • koparka lancuchowa
 • wynajem koparki gąsienicowej
 • koparka łańcuchowa
 • koparko ładowarki
 • koparko łądowarka
 • koparka łancuchowa
 • koparkoładowarki
 • wynajem przesiewacza

ZASTOSOWANIE: OD WYDOBYCIA PO BUDOWNICTWO

Patrząc wstecz na historię wykorzystania koparek, były one już używane w starożytnym Egipcie i starożytnym Rzymie jako środek mechanizacji prac pogłębiania koryt rzek i kanałów. Samo zmechanizowane pogłębianie koryt rzecznych i kanałów wymaga dłuższego wysięgnika. Aby początek długodystansowej koparki sięgał głębokiej starożytności.

Tego typu sprzęt to nic innego jak zwykła koparka łyżkowa. Ale jednocześnie ma duże różnice konstrukcyjne. Główną różnicą w stosunku do innych koparek jest długi wysięgnik, który poszerza możliwości zastosowania, pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, realizować zlecenia projektowe wymagające specjalnych potrzeb oraz pracować przy innych skomplikowanych zadaniach. Maszyny te są przystosowane do najcięższych warunków pracy, dzięki czemu można je zobaczyć nie tylko podczas wykopów na większą odległość, ale także usuwając warstwę roślinności z powierzchni skał budowlanych, formując hałdy wysokościowe, budując systemy odwadniające, przenosząc , załadunek lub rozładunek różnych materiałów czyszczenie itp.

wynajem koparki
wynajem koparki

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ KOPARKĘ DŁUGODYSTANSOWĄ

Koparki długodystansowe są wymagane w przypadku każdego projektu pracy, który wymaga dostępu do wszystkich trudno dostępnych obszarów. Dlatego w celu wykonania powierzonych zadań ważne jest, aby nie pomylić się przy wyborze tej koparki. W tym przypadku błąd ma poważne konsekwencje, od przekroczenia kosztów po niezrealizowane projekty.

Pierwszym krokiem , jaki należy podjąć jest ocena parametrów technicznych koparki długodystansowych, to znaczy , aby ustawić parametry zgodnie z którym będzie można wybrać maszynę.Aby inwestycja w park maszynowy się opłaciła i bez dodatkowych kosztów, konieczna jest ocena specyfikacji technicznej, która jest głównym kryterium wyboru koparki.
Należy wziąć pod uwagę nie tylko moc, ale także głębokość kopania, maksymalny dopuszczalny rozmiar łyżki i inne kryteria.

Następnym krokiem jest skontaktowanie się z przedstawicielem handlowym, aby dowiedzieć się:

odległość służby technicznej;
jakie doświadczenie w obsłudze tej techniki;
czy niezbędne części zamienne, produkty do konserwacji (łożyska, filtry itp.) są przechowywane na miejscu, w którym to czasie niezbędne części zamienne można uzyskać w możliwie najkrótszym czasie;
sprawdź okres gwarancji, aby sprawdzić, czy gwarancję można obliczyć na podstawie przepracowanych godzin.
Wybierając koparkę długodystansową większość kupujących interesuje przede wszystkim cena tego sprzętu. Rzeczywiście, koszt koparki długodystansowej dla kupujących jest ważnym czynnikiem przy zakupie specjalnego sprzętu, ale nie jest to właściwa decyzja. Wybierając trwałą koparkę lub jakikolwiek inny sprzęt, należy zwrócić uwagę nie tylko na jedną cenę, ale także na inne cechy.
Oczywiście cena jest ważnym kryterium, więc porównaj ceny i warunki sprzedaży innych modeli na sprzedaż. Koparki długodystansowe nie są tanie, a fundusze firmowe są często w obiegu, więc trzeba szukać kredytu, którego mogą również udzielić sprzedawcy sprzętu. Na przykład biuro Cat Avesco Baltics oferuje usługi Cat Financial lokalnym firmom. Usługi te świadczone są na elastycznych warunkach, gdzie nie tylko sprzęt, serwis gwarancyjny, konserwacja, ale także rozwiązanie finansowe można uzyskać z jednego źródła.
Cat Financial dzierżawi sprzęt, którego chcesz używać, na z góry określony okres (1-5 lat) firmie, którą zdecydujesz się wydzierżawić. Klient płaci czynsz w trakcie trwania umowy, a na koniec umowy może zdecydować się na zwrot sprzętu do firmy, przedłużenie leasingu lub zakup używanej maszyny. Usługa ta jest wygodna dla firm z długoletnim stażem m.in. Projekty 2-3 letnie, w których potrzebny jest konkretny sprzęt, ale trudno zaplanować, czy będzie potrzebny na koniec projektu.
Bardzo ważną rolę odgrywa relacja między ceną, jakością i właściwościami. Dlatego należy najpierw określić główne rodzaje prac, do których kupowana jest koparka długodystansowa, a także warunki, w jakich ta praca będzie wykonywana. Jeśli np. koparka długodystansowa musi pracować w ograniczonych warunkach, ważna jest tutaj głębokość i dostępność jej wykopu. W tym przypadku duże znaczenie ma udźwig koparki i niezawodność konstrukcji (ramy).
Nie wolno nam zapominać o świadomości marki w naszym kraju. Nowoczesne koparki długodystansowe pracują w trudnych warunkach, co oznacza specjalne wymagania dotyczące jakości i częstotliwości konserwacji. Często zdarza się, że zakup tańszego sprzętu od mało znanych producentów jest całkowicie amortyzowany z powodu wieloletnich dostaw części zamiennych oraz wieloletnich napraw lub konserwacji. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, zaleca się kupowanie koparki długodystansowej tylko od przedstawicieli znanych marek, którzy mają dobrze rozwiniętą sieć centrów serwisowych i zapewniają szybką konserwację sprzętu.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA KOPAREK DALEKIEGO ZASIĘGU

Solidne i ekonomiczne koparki Cat o długim okresie eksploatacji zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności i obniżeniu kosztów eksploatacji . Maszyny te mają mocne i oszczędne silniki Cat ACERT TM , które spełniają wszystkie normy emisji spalin Stage V UE. W połączeniu z oszczędnością paliwa maszyna ta jest niezwykle trwała i charakteryzuje się wyjątkową wydajnością. Moc zaawansowanego układu hydraulicznego pomaga maszynie obsługiwać tony materiału z niezrównaną szybkością i dokładnością.
Cicha, szczelna i wygodna kabina operatora , łatwo dostępne punkty serwisowe, łatwa konserwacja, zalety szybkiego połączenia – przyczyniają się do najlepszej oceny maszyny i pomagają łatwo i szybko realizować najbardziej złożone projekty.
Komfort i wygoda obsługi . Wszystkie kotyKoparki długodystansowe spełniają najwyższe standardy jakości i technologii, a nowa kabina koncentruje się na komforcie i wydajności operatora. Przestronna kabina zapewnia doskonałą widoczność. Wyposażony jest w dobrze widoczne i łatwo dostępne przełączniki. Pomiędzy korpusem kabiny a ramą zamontowane są gumowe poduszki narożne, które tłumią drgania i dźwięk, jednocześnie zwiększając komfort. Gruba stalowa rura wzdłuż dolnego obwodu poprawia odporność kabiny na zmęczenie i wibracje.
Informacje o obrazie są przesyłane na kolorowy wyświetlacz graficzny monitora LCD. Jest zainstalowany w bardzo dogodnym miejscu i jest łatwy w użyciu. Podczas pracy z koparką nie ma czasu na zainteresowanie i ciągłe monitorowanie odczytów małych urządzeń, więc wszystkie informacje są na monitorze. Wszystkie technologie są zintegrowane i sterowane za pomocą monitora — wystarczy wybrać odpowiednią pozycję menu. Wielofunkcyjny wyświetlacz cyfrowy pokazuje dane dotyczące funkcji koparki zgodnie z parametrami ustawionymi przez operatora. Ustawienia menu są łatwo dostępne za pomocą dwóch kliknięć lub przesunięć ekranu.
Po uruchomieniu półautomatycznego systemu kopania 2D operator widzi na ekranie ustawione granice kopania z wymaganymi kątami nachylenia oraz pozycją łyżki. Oznacza to, że bez obawy o usunięcie nadmiaru operator może wykonać pracę znacznie szybciej. System ten można zaktualizować do systemu pozycjonowania 3D za pomocą systemu pozycjonowania GPS do wykopów.

Wyświetlacz ciekłokrystaliczny jest wyposażony w lampkę ostrzegawczą i sygnał dźwiękowy, które ostrzegają o krytycznym ciśnieniu oleju silnikowego, temperaturze płynu chłodzącego i oleju. Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia języka, za pomocą którego niezbędne i ważne informacje prezentowane są na monitorze w wyraźnym, litewskim. Ze względów bezpieczeństwa monitor proszony jest o wprowadzenie kodu PIN – nie jest wymagane dodatkowe wyposażenie antykradzieżowe, gdyż bez kodu PIN nie ma możliwości uruchomienia silnika.
Dla wygody operatora kabina została wyposażona w siedzenie, które można regulować na różne sposoby . Dostępne są na przykład odchylane oparcie, suwakowa regulacja górnego i dolnego siedzenia, regulacja wysokości i pochylenia w celu dostosowania do potrzeb operatora w zakresie komfortu i wydajności.
Kabina wyposażona jest w klimatyzację , która nie tylko automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę, ale także filtruje wentylowane powietrze. Przełącznik tego systemu jest wbudowany w lewą konsolę.
Pracą koparki sterują joysticki , które są dostosowane do naturalnego ułożenia nadgarstka i dłoni i gwarantują nie tylko maksymalny komfort, ale także minimalne zmęczenie. Ponadto, zarówno prawą, jak i lewą konsolę joysticka można regulować lokalnie, aby dostosować ją do indywidualnych preferencji każdego operatora.
Ogólnie rzecz biorąc, nowa kabina tworzy komfortowe środowisko pracy, które pomaga operatorowi zachować produktywność i wydajność przez cały dzień pracy. Praca z lepszą widocznością zapewnia mniejsze zmęczenie w światowej klasy miejscu pracy i wystarczająco zoptymalizowany poziom wydajności operatora.

wynajem koparki
wynajem koparki

PODWOZIE

Podwozie gąsienicowe tych koparek jest zamontowane na ramie w kształcie litery X, gąsienice mają owalny kontur, napędzane dwubiegowymi silnikami hydraulicznymi osiowo-tłokowymi poprzez przekładnie planetarne. Standardowe szyny mają szerokość 600 mm. Są to w normalnych warunkach gąsienice przystosowane do optymalnej pracy, które ze względu na większy kontakt gąsienicy z długością gruntu na glebach mniej luźnych, mniej się ślizgają. Dostępne są jednak gąsienice o szerokości 800 mm do pracy na terenach podmokłych.

Dowóz wynajętego sprzętu budowlanego:


Łubie, Zbrosławice, Tworóg, Połomnia, Pyskowice, Toszek, Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Żory, Rybnik, Wielowieś, Księży Las, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Pławniowice, Kopienica, Wieszowa, Lubliniec, Strzelce Opolskie, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Kędzieżyn-Koźle, Mikołów, Częstochowa, Kraków, Wadowice, Oświęcim, Tychy, Rybnik, Aleksandria, Babienica, Blachownia, Biskupice, Bobrowniki Śląskie, Boronów, Borowiany, Boruszowice, Brynek, Brynica, Brzeziny Śląskie, Bytom, Celiny, Chechło, Chorzów, Ciasna, Cisiec, Cisownica, Cynków, Czechowice-Dziedzice, Czekanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dobrodzień, Drutarnia, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Goleszów, Gorzyce, Gostyń, Góra Siewierska, Górniki, Hanusek, Herby,

Rybnik, Rzeczyce, Rzędkowice, Sączów, Siemonia, Sierakowice, Siewierz, Sławków, Sopot, Sosnowiec, Sośnicowice, Solarnia, Sowice, Smolnica, Stare Tarnowice, Stolarzowice, Strzybnica, Strzelece Opolskie, Szałsza, Śródmieście-Centrum, Świerklaniec, Świnna, Tarnowskie Góry, Tąpkowice, Toszek, Trachy, Tworóg, Tychy, Wielowieś, Wieszowa, Wilkowice, Wilkowiczki, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojska, Woźniki, Wyrazów, Zabrze, Zarzecze, Zawady, Zbrosławice, Zdów, Zebrzydowice, Zendek, Żarki Letnisko, Żernica, Żędowice, Ziemięcice, Żory, Żyglin, Żyglinek, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jemielnica, Jerzowa, Kalety, Kamieniec, Kamińsko, Katowice, Karchowice, Kędzierzyn Koźle, Kiczora, Kieleczka, Kleszczów,

Kłobuck, Knurów, Kocury, Kochanowice, Kokotek, Koszęcin, Kotowice, Kopienica, Konopiska, Koty, Kozłowa Góra, Kozłów, Krupski Młyn, Krzyżowa, Krzepice, Księży Las, Laryszów, Lasowice, Lisów, Lubliniec, Łącza, Łubie, Lubecko, Miasteczko Śląskie, Miedary, Mierzęcice, Mikołeska, Mikołów, Miotek, Morsko, Mysłowice, Nakło Śląskie, Niewiesze, Niezdrowice, Niezdara, Nowa Wieś, Nowe Chechło, Ogrodzieniec, Opatowice, Orzech, Orzesze, Osada Jana, Ossy, Ożarowice, Paczyna, Piasek, Piekary Śląskie, Pisarzowice, Pniowiec, Poczesna, Połomia, Porąbka, Poręba, Psary, Potępa, Przeczyce, Przezchlebie, Przeczyce, Pszczyna, Ptakowice, Pyrzowice, Pyskowice, Racibórz, Radzionków, Repty, Repty Śląskie, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Rudniki, Rudziniec, Rudno, Rybna,

SILNIK

Przemysłowe silniki wysokoprężne Cat® C7.1 ACERT są idealnym rozwiązaniem dla tych koparek, które zostały zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach roboczych. Silniki te zostały opracowane z uwzględnieniem wszystkich innowacji badawczych, które zostały osiągnięte w branży silników wysokoprężnych w ciągu ostatnich kilku dekad. Innowacje pomagają obniżyć koszty operacyjne, zwiększyć trwałość i stworzyć wartość dodaną. Jak widać z poniższej tabeli, moc tych silników to 122 – 205 kW. Te silniki Cat spełniają wszystkie normy emisji EU Stage V dla silników w tej kategorii mocy.

UKŁAD HYDRAULICZNY

Zwróć szczególną uwagę na układy hydrauliczne koparek gąsienicowych Cat. Znacząco skracają czas potrzebny do wykonania pracy, a jednocześnie obniżają koszty produkcji. System hydrauliczny. Zaawansowany układ hydrauliczny zapewnia optymalną równowagę mocy i wydajności. Koparki Cat o dużym zasięgu są wyposażone w oddzielną pompę obrotową. Pompa ta jest podłączona do napędu mechanicznego, którego obwód zamknięty nie jest połączony z głównym obwodem hydraulicznym, dzięki czemu inne funkcje hydrauliczne mogą być wykonywane podczas nawrotów. Sterowanie mocą układu hydraulicznego jest równomiernie rozłożone w zależności od obciążenia, co skraca czas cyklu, zwiększa udźwig oraz zwiększa siłę łyżki i wysięgnika.

Główną różnicą między nowym silnikiem a poprzednią generacją jest wyposażenie w paliwo. System Common Rail jest obecnie używany zamiast mechanicznego wtrysku, dzięki czemu silnik spełnia te standardy. Główną zaletą systemu common rail jest szeroki wybór ciśnienia wtrysku i momentu wtrysku. Osiąga się to poprzez oddzielenie wytwarzania ciśnienia (pompa wysokociśnieniowa) i wtrysku (opryskiwacze).

Silniki te pomagają zmniejszyć zużycie paliwa. Kluczowe cechy oszczędności paliwa obejmują:

Główny elektrohydrauliczny zawór sterujący i duża pompa hydrauliczna umożliwiają silnikowi hydraulicznemu osiągnięcie maksymalnej wydajności przy niższych prędkościach obrotowych bez uszczerbku dla wydajności.
Tryb Smart (jedno z trzech ustawień trybu pracy) automatycznie dostosowuje moc silnika i hydrauliki w celu uzyskania maksymalnej wydajności — z maksymalną mocą, gdy jest potrzebna, i mniejszą, gdy jest wystarczająca.
Technologie Cat Grade mogą poprawić wydajność operatora nawet o 45% poprzez skrócenie czasu pracy.
Układ chłodzenia tych silników wykorzystuje wentylator elektryczny, który sterowniki włączają tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jeśli chłodnica wymaga oczyszczenia z brudu, nasion roślin lub innych cząstek mechanicznych z chłodnicy, operator przełącza się w tryb czyszczenia. W takim przypadku wentylator chłodzący obraca się w przeciwnym kierunku i wydmuchuje strumień powietrza z silnika przez chłodnicę na zewnątrz.

CODZIENNA KONSERWACJA KOPARKI CAT

Punkty codziennej konserwacji dla wszystkich tych koparek są łatwo i bez przeszkód z ziemi. Komponenty elektryczne i hydrauliczne są optymalnie pogrupowane i dobrze widoczne, a zbiornik paliwa i oleju jest łatwo dostępny ze specjalnej, bezpiecznej platformy serwisowej. Silnik jest zamontowany tak, aby komora chłodnicza była łatwo dostępna, wszystkie chłodnice również znajdują się w jednym miejscu i są dostępne z ziemi, a kondensacyjny wymiennik ciepła można łatwo wyjąć i wyczyścić bez specjalnych narzędzi.

Konserwacja jest wymagana do utrzymania koparki długodystansowej w dobrym stanie podczas pracy. Operatorzy spędzają najwięcej czasu z tą techniką. Jako pierwsi zauważają problemy i mogą pomóc w zapobieganiu poważnym awariom. Operator musi codziennie sprawdzać ten sprzęt, aby zapobiec poluzowaniu elementów złącznych, wyciekom paliwa, chłodziwa i oleju, zabrudzeniom i innym osadom, które mogą spowodować awarie, wypadki, a nawet pożary. Na przykład wyciek oleju z cylindra to nie tylko problem środowiskowy. Podczas dalszej eksploatacji taki cylinder dostaje się do kurzu i brudu, co szybko zanieczyszcza cały układ hydrauliczny. Wtedy zamiast prostej naprawy konieczne jest umycie układu hydraulicznego oraz naprawa uszkodzeń różnych elementów układu.
Oprócz nieszczelności podczas codziennej konserwacji sprawdzany jest poziom paliwa, płynu chłodzącego, oleju hydraulicznego i w razie potrzeby uzupełniany. Dodatkowo układ elektryczny jest sprawdzany pod kątem szczelności i odłączonych przewodów. Codzienny serwis obejmuje ręczne smarowanie wysięgników i łyżek dla poszczególnych par ciernych. Częstotliwość smarowania podana jest w dokumentacji technicznej producenta. Smarowanie punktów tarcia zmniejsza naprężenia kontaktowe, tarcie i zużycie części, chroni przed korozją i twardnieniem oraz usuwa ciała stałe z powierzchni.

Oprócz nowego i używanego sprzętu budowlanego Cat, agregatów prądotwórczych na olej napędowy i gaz o różnej mocy oraz silników Cat do okrętów i lokomotyw, działalność Avesco Lithuania koncentruje się na dostawach części zamiennych, a sprzedaż obejmuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny tego sprzętu, sprzedawane są części zamienne.
Niezależnie od tego, czy zajmujesz się budownictwem, usługami komunalnymi czy architekturą krajobrazu, Cat Machinery oferuje rozwiązania, które pomogą Ci w realizacji kontraktów i projektów, zwiększeniu konkurencyjności usług i terminowej realizacji wszelkich, nawet najbardziej złożonych i niestandardowych zadań. W celu zapewnienia wysokiej produktywności i minimalnego zużycia paliwa technologia Cat doskonale łączy innowacyjną inżynierię z najnowocześniejszą technologią, a inwestowanie w technologię Cat to znaczący wkład w reputację każdej firmy.

Oceń: