Zaznacz stronę

W przypadku pożaru w budynku mieszkalnym lub przemysłowym konieczne jest odprowadzenie dymu z miejsca pożaru w celu ewakuacji ludzi i potencjalnych ofiar, zabezpieczenia konstrukcji budynku i ułatwiać dostęp do sprzętu gaśniczego.

Wszystkie klapy, wyciągi i wentylatory naszej Polskiej produkcji do odprowadzania dymu spełniają najwyższe wymagania i są certyfikowane przez niezależne laboratoria.

Ciągi wentylacyjne, przewody kominowe do odprowadzania spalin warto ze względów bezpieczeństwa wykonać przy zastosowaniu wkładów kominowych alufol.

Nasza Polska firma oferuje szeroką gamę certyfikowanych klap, okien dymowych, klap oddymiających, wyciągów i wentylatorów, które mogą być stosowane w różnych obszarach, od budynków, centrów handlowych, parkingów, konstrukcji wielkopowierzchniowych z dużymi otwartymi przestrzeniami, w budynkach przemysłowych wysokiego ryzyka i kuchnie przemysłowe np. w restauracjach.

Systemy zasilania powietrzem

Dopływ powietrza może odbywać się za pomocą standardowych wentylatorów, bez konieczności stosowania wysokich temperatur, o ile są one zainstalowane poza strefą pożaru. Jeśli instalacja znajduje się w strefie zagrożenia pożarowego, niezbędna jest certyfikacja tych wentylatorów, klap i okien.

System kontroli dymu z wentylatorami strumieniowymi

Systemy kontroli dymu z z naszej firmy nadają się do instalacji w dużych przestrzeniach z niewielką liczbą przeszkód, takich jak parkingi, tunele itp.

Instalacja tego typu wentylatorów pozwala uniknąć montażu drogich i nieestetycznych kanałów doprowadzania i odprowadzania powietrza, poprawiając widoczność parkingu i zwiększając dostępną szerokość toru.

Wentylatory strumieniowe generują strumień powietrza, który przenosi dym ze strefy pożaru do punktów wyciągu budynku.

SYSTEMY KONTROLI WENTYLATORÓW W PRZYPADKU POŻARU

Do instalacji urządzeń przeciwpożarowych, klap dymowych, okien dymowych, systemów oddymiania klatek schodowych i wyciągowych na wypadek pożaru, z wentylatorami strumieniowymi lub bez, oferujemy sterujące ułatwiające integrację systemu wentylacji z alarmami wykrywania CO i pożaru .

Centrale dostosowują się do najbardziej powszechnych potrzeb w instalacjach przewodów kominowych w przypadku pożaru, a także mogą być dostosowane do dużych projektów dzięki możliwości dodania modułów w systemie.

Dostępne są również panele sterowania dla strażaków i firm ochroniarskich.

Oceń: