Zaznacz stronę

Jeśli od dawna myślisz o zakupie klimatyzatora, ale nie jesteś gotowy wydać dużej kwoty na ten zakup, klasa mistrzowska będzie dla Ciebie szczególnie przydatna. Klimatyzacja domowa „zrób to sam” ochłodzi Twój dom o każdej porze roku. Ukończenie tego wynalazku zajmie minimum doświadczenia, czasu i inwestycji.

Zalety mini klimatyzatora:

 • Niska cena. W porównaniu ze sprzętem oferowanym przez producentów, domowy klimatyzator wychodzi co najmniej 20 razy taniej i nie wymaga dodatkowych inwestycji.
 • Szybkość produkcji (1,5-2 godziny). Jeśli naprawdę chciałeś kupić klimatyzator dzisiaj, w najlepszym razie producenci przyniosą go i zainstalują w ciągu kilku godzin, kiedy możesz zrobić to szybciej jako klimatyzator domowy.
 • Dostępne materiały eksploatacyjne. Większość materiałów i narzędzi do klimatyzacji znajdziesz w domu, resztę na rynku budowlanym czy w domu towarowym.
 • Niskie zużycie energii. Eksperci szacują, że klimatyzator bez systemu energooszczędnego pracuje 450 godzin w roku. Niewiele, ale klimatyzacja w domu jest jeszcze tańsza.
 • Możliwość przebudowy w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Domowy klimatyzator jest lekki, dzięki czemu można go przekształcić z kuchni w sypialnię, z sypialni w przedpokój i okresowo wymieniać.
 • Bezpieczeństwo. Przepływ powietrza z domowego klimatyzatora nie jest tak silny, przez co nie można się przeziębić pod spodem. Zapewnia to bezpieczeństwo Tobie i Twoim dzieciom.

Firmy montujące klimatyzatory

Kokotek, Koszęcin, Kotowice, Kopienica, Konopiska, Koty, Kozłowa Góra, Kozłów, Krupski Młyn, Krzyżowa, Krzepice, Księży Las, Laryszów, Lasowice, Lisów, Lubliniec, Łącza, Łubie, Lubecko, Miasteczko Śląskie, Miedary, Mierzęcice, Mikołeska, Mikołów, Miotek, Morsko, Mysłowice, Nakło Śląskie, Niewiesze, Niezdrowice, Niezdara, Nowa Wieś, Nowe Chechło, Ogrodzieniec, Opatowice, Orzech, Orzesze, Osada Jana, Ossy, Ożarowice, Paczyna, Piasek, Piekary Śląskie, Pisarzowice, Pniowiec, Poczesna, Połomia, Porąbka, Poręba, Psary, Potępa, Przeczyce, Przezchlebie, Przeczyce, Pszczyna, Ptakowice, Pyrzowice, Pyskowice, Racibórz, Radzionków, Repty, Repty Śląskie, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Rudniki, Rudziniec, Rudno, Rybna, Rybnik, Rzeczyce, Rzędkowice, Sączów, Siemonia, Sierakowice, Siewierz, Sławków, Sopot, Sosnowiec, Sośnicowice, Solarnia, Sowice, Smolnica, Stare Tarnowice, Stolarzowice, Strzybnica, Strzelece Opolskie, Szałsza, Śródmieście-Centrum, Świerklaniec, Świnna,

Łubie, Zbrosławice, Tworóg, Połomnia, Pyskowice, Toszek, Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Żory, Rybnik, Wielowieś, Księży Las, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Pławniowice, Kopienica, Wieszowa, Lubliniec, Strzelce Opolskie, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Kędzieżyn-Koźle, Mikołów, Częstochowa, Kraków, Wadowice, Oświęcim, Tychy, Rybnik, Aleksandria, Babienica, Blachownia, Biskupice, Bobrowniki Śląskie, Boronów, Borowiany, Boruszowice, Brynek, Brynica, Brzeziny Śląskie, Bytom, Celiny, Chechło, Chorzów, Ciasna, Cisiec, Cisownica, Cynków, Czechowice-Dziedzice, Czekanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dobrodzień, Drutarnia, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Goleszów, Gorzyce, Gostyń, Góra Siewierska, Górniki, Hanusek, Herby, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jemielnica, Jerzowa, Kalety, Kamieniec, Kamińsko, Katowice, Karchowice, Kędzierzyn Koźle, Kiczora, Kieleczka, Kleszczów, Kłobuck, Knurów, Kocury, Kochanowice, Tarnowskie Góry, Tąpkowice, Toszek, Trachy, Tworóg, Tychy, Wielowieś, Wieszowa, Wilkowice, Wilkowiczki, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojska, Woźniki, Wyrazów, Zabrze, Zarzecze, Zawady, Zbrosławice, Zdów, Zebrzydowice, Zendek, Żarki Letnisko, Żernica, Żędowice, Ziemięcice, Żory, Żyglin, Żyglinek

Materiały eksploatacyjne:

 • Lodówka komputerowa – 2 szt.
 • Pudełko plastikowe lub kartonowe duże – 1 szt.
 • Rury rozgałęźne – 2 szt.
 • Zasilanie (12 W) – 1 szt.
 • Butelki plastikowe, przecięte na pół – 2-4 szt.

Produkcja klimatyzatora powinna rozpocząć się od podłączenia zasilania i chłodnicy komputera. Na pierwszy rzut oka lodówki są w stanie schłodzić wnętrze komputera, a ich moc nie wystarczy, aby zapewnić podobny efekt w całym pomieszczeniu. W rzeczywistości potężna cyrkulacja powietrza, która ma miejsce wewnątrz pudełka, tworzy silny przepływ, który natychmiast rozchodzi się po całym obszarze. Jeśli połączenie jest prawidłowe, chillery zaczną działać, gdy tylko zostaną podłączone do gniazdka.

Produkcja klimatyzatora powinna rozpocząć się od podłączenia zasilania i chłodnicy komputera. Na pierwszy rzut oka lodówki są w stanie schłodzić wnętrze komputera, a ich moc nie wystarczy, aby zapewnić podobny efekt w całym pomieszczeniu. W rzeczywistości potężna cyrkulacja powietrza, która ma miejsce wewnątrz pudełka, tworzy silny przepływ, który natychmiast rozchodzi się po całym obszarze. Jeśli połączenie jest prawidłowe, chillery zaczną działać, gdy tylko zostaną podłączone do gniazdka.

Przykręć drugą chłodnicę do pierwszej za pomocą długich śrub. Możesz użyć jednego potężnego zamiast dwóch małych chłodnic. Wydajność chłodnicy zależy bezpośrednio od stopnia schłodzenia.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego plastikowego pudełka, możesz złożyć je z grubego papieru. Właściwości wysokiej jakości kartonu są gorsze od plastikowych, ale wyglądają mniej atrakcyjnie. Sytuację można naprawić, jeśli stary karton zostanie oklejony folią. Lód, który szybko odparowuje wewnątrz pudełka, wkrótce sprawi, że karton nie będzie nadawał się do użytku, więc kartony wystarczą na maksymalnie jeden sezon. Dla wygody umieść kostki lodu w plastikowej misce, aby zapobiec ponownemu uszkodzeniu kartonu.

klimatyzacja w łazience
klimatyzacja w łazience

Masz prawo do zmiany ilości chłodnic lub rurek w kształcie pudełka. Najważniejsze, co otrzymasz, to wygodna i praktyczna konstrukcja, która ochłodzi małe pomieszczenie i stanie się świetną alternatywą dla wentylatora lub drogiego klimatyzatora.
Dla wielu klimatyzacja może być prawdziwą ucieczką od letnich upałów, ale nie zawsze można kupić gotowy produkt. W takim przypadku wielu może się zastanawiać, jak zrobić klimatyzację własnymi rękami. Tutaj przydaje się twój umysł.

Klimatyzator z lodówki

Urządzenie takie jak lodówka jest często używane do wykonywania różnych zadań. Może pełnić rolę szafki, w której można przechowywać różne narzędzia i akcesoria, budę, wędzarnię i wiele więcej. Możesz też zrobić własny klimatyzator z lodówki, ponieważ może powodować przeziębienie. Rozwiążmy ten problem. Będziesz potrzebować rury falistej o dużej średnicy, pary wentylatorów, z których jeden musi swobodnie pasować do rury, izolacji lub pianki. Zacznij od wybicia dziury w drzwiach zamrażarki. Następnie zdejmij uszczelkę, która zapewni stały przepływ powietrza. Do otworu należy włożyć kawałek rury wraz z wentylatorem, napompować rurę wokół pianki lub przykryć izolacją. Niezbędne jest zainstalowanie wentylatora, który będzie przedmuchał sprężarkę. Rura jest wciągana do domu. Oczywiście,

Alternatywa

Oczywiście istnieją inne sposoby rozwiązania problemu, więc warto je rozważyć. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem klimatyzatora własnymi rękami, możesz zaoferować wersję mobilną, która jest łatwa do przenoszenia. Taki produkt jest montowany w następujący sposób. Potrzebny będzie plastikowy pojemnik, który mieści do trzech litrów. Musisz zainstalować wentylator na górze, który możesz przymocować taśmą samoprzylepną lub taśmą elektryczną. Najlepszym wyborem do tego zadania jest lodówka komputerowa, która jest wystarczająco wydajna, a jednocześnie bardzo kompaktowa. Podobny system jest zasilany przez port USB lub baterię.

klimatyzacja w salonie
klimatyzacja w salonie

Wariant samochodowy

Jak zrobić domowy klimatyzator? Warto również zastanowić się nad rozwiązaniem samochodowym. Będziesz potrzebować plastikowego pojemnika, aby łatwo zamontować grzejnik kabinowy z dala od kuchenki. Najlepiej użyć pojemnika z worka chłodzącego. Potrzebna będzie również mała pompa zanurzeniowa, para wentylatorów, przewody i rury łączące. W samochodzie produkt może być zasilany tylko z zapalniczki, więc ładowarka samochodowa będzie działać. Na dnie zbiornika zamontowana jest pompa, z której wyprowadzone są przewody. Wentylatory są przymocowane do pokrowca, na który należy wykonać kilka otworów. Po wewnętrznej stronie pokrywy zamontowany jest grzejnik piekarnika. Podłącz przewody wentylatora, ładowarki i pompy. Musisz podłączyć pompę do grzejnika. Do pojemnika wlewa się lód. Po takich manipulacjach urządzenie jest gotowe do użycia.

Wniosek

Oczywiście takie rozwiązania są środkiem tymczasowym. Możesz również samodzielnie zainstalować klimatyzator, dzięki czemu nie musisz płacić zbyt dużo za zakup.

Zasada działania urządzeń kondensacyjnych opiera się na zmianie stanu płynu roboczego jako całości, w zależności od ciśnienia i temperatury w obiegu zamkniętym. Jednocześnie skraplacz zamienia freon w ciecz, a zawiesinę parownika w gaz. Zazwyczaj klimatyzator wykorzystuje energię elektryczną potrzebną do sterowania wałem sprężarki w celu przenoszenia ciepła. Jednocześnie silnik powoduje krążenie płynu roboczego w układzie, powodując spadek ciśnienia, a energia cieplna uwalniana przez chłodzenie powietrzem jest uwalniana na zewnątrz pomieszczenia.

Oceń: